Kosmetyki

Kosmetyki mineralne. Czy warto je kupować?

puder

Rynek kosmetyczny pęka w szwach, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych i jak najkorzystniejszych dla różnego rodzaju skóry preparatów, które zaakceptują kobiety. Jednymi z nich są kosmetyki mineralne, czyli pozbawione środków konserwujących, sztucznych barwników czy też innych chemicznych składników preparaty.

Zaletą pudru mineralnego oprócz oczywiście jego składu jest to, iż nadaje się niemal do każdego rodzaju skóry. Niestety dość często kobiety, nie znając tych preparatów, nie mają świadomości jak działają. Na pierwszy rzut oka widać sypką konsystencję, a pani potrzebuje dobrze kryjącego podkładu, więc nie wybierze pudru mineralnego, a to błąd. Dlaczego? Przede wszystkim nie wie, że to czym będzie ten kosmetyk: czy podkładem, czy też będzie stanowił wykończenie makijażu, zależy od tego jak zostanie zaaplikowany na skórę.

Pudry mineralne choć sypkie, to mają na tyle gęstą konsystencję, że wspaniale komponują się z cerą, doskonale kryją nierówności i przebarwienia bez zbędnego jej obciążania.  Dzięki temu, że mogą być nakładane warstwowo nie tworzą tzw. efektu maski. Warto pamiętać, by w tym celu zastosować szeroki pędzel i po nabraniu na niego preparatu, a przed nałożeniem go na twarz i dekolt, nieco go otrząsnąć z nadmiaru produktu, a następnie nakładać go kolistymi ruchami. Wtedy docenimy zalety, jakie kryje w sobie puder mineralny.