Kosmetyki

Orientana – azjatycka tradycja dbania o ciało

kosmetyk Orientana do włosów

Orientana to polska marka kosmetyków, czerpiąca z azjatyckich formuł kosmetyków do pielęgnacji ciała. Kosmetyki Orientana skomponowane są na bazie naturalnych składników, bez parabenów, silikonów, pochodnych ropy naftowej czy sztucznych barwników. Kosmetyki są testowane dermatologicznie i nie są testowane na zwierzętach.

Składniki stosowane w kosmetykach Orientana to przede wszystkim azjatyckie rośliny o ogromnym potencjale pielęgnującym. Najciekawsze z nich to:

– jaśmin indyjski

– kurkuma

– lawenda

– masło shea

– miłorząb japoński

– morwa biała

– sandałowiec

– rozmaryn

– róża japońska

Wymienione składniki roślinne kosmetyków Orientana stanowią niezwykle bogate źródło witamin i mikroelementów, stanowiących kofaktory dla wielu enzymów regulujących fizjologiczne reakcje skóry. Kwasy tłuszczowe odbudowują naturalny, ochronny płaszcz hydrolipidowy, zaś proteiny stanowią składniki budulcowe dla włókien kolagenowych i elastynowych. Ponadto dostarczają ogromnych ilości antyutleniaczy, czyli związków chroniących przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Spowalnia to procesy starzenia i zapobiega wiotczeniu skóry i pojawieniu się zmarszczek.

Produkty Orientana to szeroka gama kosmetyków do pielęgnacji skóry twarz i ciała oraz włosów, które w myśl inspiracji kulturą azjatycką łączą pielęgnację ciała z dbaniem o ducha. Zmysłowe sposoby aplikacji kosmetyków oaz niezapomniane walory aromatyczne ukoją ciało i umysł.