Bez kategorii

Jakie pędzle wybrać?

W zależności od tego, czy zajmujesz się wizażem zawodowo, czy malujesz tylko siebie, jest Ci potrzebny komplet pędzli, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Profesjonalni wizażyści w swojej kolekcji powinni mieć wiele zestawów pędzli do makijażu. Najlepiej, jakby dla każdej klientki był osobny komplet. Warto inwestować w podstawowe narzędzie pracy, dlatego dzisiaj powiem Wam jakie pędzle warto mieć w swojej kolekcji.

 

Pędzle do twarzy

Przede wszystkim, podstawą powinien być pędzel do podkładu, który idealnie rozprowadzi nam produkt na twarzy. Najlepiej sprawdzają się flat topy, czyli płaskie pędzle. Dobrze, żeby był bardzo zbity, wtedy pędzel nie pochłonie dużo produktu. Kolejnym pędzlem jest pędzel do pudru, który powinien być roztrzepany na boki. W Twojej kolekcji nie może zabraknąć również pędzli do konturowania, które sprawią, że aplikacja bronzera, rozświetlacza, czy różu będzie bezproblemowa. Warto mieć również pędzel do aplikacji kamuflaży, czy też korektora.

 

Pędzle do oczu, brwi i ust

Podstawą powinien być pędzel do blendowania, który rozetrze cienie, tworząc piękną mgiełkę na powiece. Takich pędzli warto mieć w swojej kolekcji przynajmniej kilka, a najlepiej dla każdej klientki osobno. Kolejnymi pędzlami, które się sprawdzą, są pędzle do nakładania cieni, pędzel kulka do zaznaczania załamania i dolnej powieki, pędzel do eyelinera oraz do brwi, pędzel do smużenia. Z pewnością przyda się też pędzel do ust. Pędzli szukaj pod: pędzle do makijażu zestaw. Wtedy wyszuka Ci najlepsze komplety do tworzenia makijaży.