Kosmetyki

Jakie cienie do powiek warto wybierać?

Nie wszystkie kobiety decydują się używać cieni do powiek na co dzień, do wykonywania makijażu dziennego, ale na pewno nie warto z tego rezygnować na wieczór, zwłaszcza gdy szykuje się ważne wyjście, podczas którego chce się wyglądać szczególnie pięknie. Cienie pozwalają bowiem na modelowanie oczu, a przede wszystkim dodają im wyrazistości i pięknie podkreślają kolor tęczówek – oczywiście gdy są dobrze dobrane.

Wskazana dobra jakość

Nie ma nic gorszego niż rozmazujący się cień, który znika z powiek, a zbiera się w jej załamaniu. Jest to bardzo ważne także w przypadku, gdy obrysowuje się cieniem wewnętrzny kącik i dolną powiekę, gdyż rozmazania w tych miejscach są szczególnie widoczne. Warto więc zainwestować w cienie do powiek dobrej jakości, na przykład mineralne. Jest to ważne zresztą nie tylko dla efektu estetycznego, ale też dla zdrowia. Cienie nakłada się w okolicach wrażliwych, a kiepskie kosmetyki mogą powodować reakcje alergiczne i przykre skutki uboczne.

Jaki rodzaj wybierać?

Wiele kobiet kieruje się modą, wybierając kosmetyki do makijażu, warto więc wiedzieć, że obecnie w modzie są matowe, zarówno pomadki, jak i cienie. Raczej nie używa się już cieni mocno błyszczących, brokatowych, a jeśli tak, to są one zdecydowanie zarezerwowane tylko na specjalne okazje i na wieczór. Na wielkie wyjścia świetne będą też cienie w mocno nasyconych kolorach, jak róż czy fiolet, podczas gdy na dzień zdecydowanie powinno się wybierać stonowane kolory, jak beż, jasny róż czy ciepłe i jasne brązy. Pozwoli to uzyskać delikatny i dyskretny efekt, a jednocześnie dodać okolicom oczu blasku.