Kosmetyki

Jakie kosmetyki można znaleźć w zestawie do makijażu?

zestaw do makijażu Makeup Revolution The Daydreamer

Każdy zestaw do makijażu jest inny, ale można znaleźć w nich także produkty, które po prostu są obowiązkowe. Są to kosmetyki bardzo uniwersalne i takie, które mogą sprawdzić się właściwie w każdej sytuacji. Jakie kosmetyki po prostu muszą znaleźć się w zestawie do makijażu?

Dobry podkład

Zestawy do makijażu powinny zawierać wysokiej jakości podkład do twarzy. Jest on kluczowy dla wyglądu skóry i właściwie nie może być mowy o makijażu bez nałożenia podkładu. Na rynku dostępne jest wiele wariantów, kolorów i form podkładów. Najczęściej wybierane są kosmetyki w kremowej formie, ale często też zdarzają się takie w lekkim musie. Podkład w zestawie do makijażu może stanowić prawdziwą bazę dla reszty kosmetyków do makijażu.

Cienie do powiek

Każdy wie, że pięknie pomalowane powieki przyciągają spojrzenia. Z tego też powodu cienie do powiek muszą znaleźć się w każdym zestawie. Najlepiej jest wybierać gotowe już palety. Składają się na nie dobrane do siebie odcienie, które umożliwiają łatwe stworzenie dobrze dobranych kompozycji kolorystycznych. Gotowe paletki najczęściej mają swój kolor lub temat przewodni. Bardzo moden są paletki w odcieniach nude lub do smokey eye. Bez trudu można jednak kupić zestawy cieni w zdecydowanie bardziej szalonych i odważnych odcieniach. Niektóre marki umożliwiają też samodzielne stworzenie własnej paletki i dobranie poszczególnych odcieni zgodnie z własnym gustem.

Kosmetyki do ust

W zestawach do makijażu królują pomadki. Co ciekawe, profesjonaliści nie używają szminek w formie sztyftu. Zdecydowanie częściej korzystają oni z pomadek zapakowanych w dokładnie taki sam sposób jak cienie do powiek. Takie szminki nakłada się pędzelkiem na usta. Umożliwia to higieniczne nałożenie produktu i co jeszcze ważniejsze – pozwala na dowolne mieszanie ze sobą różnych odcieni pomadek i tworzenie swoich własnych kolorów. W zestawie do make-upu powinno znaleźć się przynajmniej kilka odcieni szminek, które można wykorzystać do dalszego tworzenia nowych kolorów.