Dodatki

Czy warto stosować roller do twarzy?

roller do masażu twarzy

Roller do twarzy to akcesorium, które wspomaga pielęgnację skóry. Stosowany systematycznie może przynieść znakomite efekty. To ciekawa propozycja dla zwolenników niekonwencjonalnych sposobów dbania o urodę. Dobrze jest połączyć wałek z kosmetykami o wysokiej zawartości składników odżywczych. Nie można również zapomnieć o systematyczności – w innym przypadku uzyskanie pożądanych rezultatów będzie niemożliwe.

Poprawa napięcia skóry

Roller do masażu twarzy z drogerii Cocolita to wyśmienita opcja dla osób, które pragną poprawić napięcie skóry. Wiadome jest, że wraz z upływem lat traci ona na jędrności oraz elastyczności. Pielęgnację spowalniającą starzenie warto rozpocząć jeszcze przed zauważeniem pierwszych zmarszczek oraz bruzd. Masaż twarzy rollerem stymuluje skórę do produkcji naturalnego kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność oraz młodzieńczy wygląd skóry. Jednorazowa sesja nie musi być długa – zwykle wystarczy kilkanaście minut dziennie.

Dogłębne odżywienie skóry

Roller do twarzy stosowany z kosmetykami odżywczymi wspomaga regenerację skóry. Jest to skuteczny sposób na to, aby poprawić jej wygląd, a także przywrócić pierwotne właściwości. Już po kilku sesjach można zauważyć, że twarz sprawia wrażenie mniej zmęczonej. Kompleksowa regeneracja jest ważna w każdym wieku. Należy pamiętać, że cera każdego dnia narażana jest na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Niektórzy uważają, że masaż twarzy rollerem „na sucho” nie jest tak efektywny.

Poprawa kolorytu twarzy

Roller do masażu twarzy dobroczynnie wpływa na układ krążenia. Bezpośrednio przekłada się to na koloryt cery. Należy również dodać, że opisywane akcesorium redukuje obrzęki oraz inne niedoskonałości skóry. Istotne jest to, aby wałek nie przyciskać zbyt mocno. Może on spowodować drobne siniaki – szczególnie w okolicy oczu, która jest bardzo wrażliwa. Przed zakupem odpowiedniego rollera do twarzy należy zwrócić uwagę, z jakich materiałów został on wykonany. Warunkuje to jego skuteczność, więc oszczędzanie na jakości nie jest dobrym pomysłem.