Kosmetyki

Profesjonalna farba do włosów blond – jak jej używać?

farba do włosów blond

Czy w dobrych sklepach z kosmetykami do włosów można znaleźć farby do włosów blond, po które w swoich salonach sięgają sami fryzjerzy? Czy w popularnych drogeriach klientki wybiorą farbę, dzięki której uzyskają na swoich włosach wymarzony odcień? Co jest ważne przy wyborze farby i dlaczego zawsze należy zapoznać się z informacją na jej opakowaniu? By uzyskać odpowiedzi na te pytania warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Profesjonalna farba do włosów

Pierwsze samodzielne farbowanie włosów w domowym zaciszu powinno być przemyślane. Wiele pań często udaje się do dobrych sklepów z kosmetykami do włosów, w których można znaleźć naprawdę świetne jakościowo, profesjonalne farby. Ponadto, w takich miejscach pracują osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dlatego też chętnie pomagają one klientkom  doborze odpowiednich produktów do ich włosów. Wbrew pozorom blond jest trudnym kolorem, który potrafi płatać figle na włosach pań. W zależności od struktury włosów, ich kondycji, naturalnego koloru – ta sama farba u kilku pań może dać zupełnie inny efekt.

Najlepsza blond farba do włosów

Profesjonalna farba do włosów blond, po którą sięgnie klientka, powinna mieć specjalną recepturę, która przyczyni się do tego, że włosy nie tylko będą miały piękny, naturalny kolor, ale również będą odżywione i lśniące. Klientki przed zakupem konkretnej farby często radzą się koleżanek, a nawet sprawdzą opinie w internecie o danym produkcie. Dla wielu z nich ważne jest to, czy kolor długo utrzymuje się na włosach. Zdarzają się farby, które już po trzech, czterech myciach spłukują się zostawiając na włosach nieefektowny kolor.

Będąc u fryzjera, klienta może wybrać kolor na specjalnej palecie. W drogeriach wiele pań sugeruje się zdjęciem na opakowaniu, które często nie oddaje rzeczywistego koloru. Trzeba na to także zwrócić uwagę przy zakupach odpowiedniej farby.

Farbowanie zgodnie z ulotką

Obowiązkowo trzeba farbować włosy tak, jak zalecić producent w ulotce. Jasne włosy są bardzo delikatne, dlatego też bardzo szybko można je zniszczyć poprzez nieodpowiednie proporcje lub przetrzymanie farby na swoich włosach.