Kosmetyki

Czym kierować się przy wyborze kosmetyków dla dzieci?

kosmetyki dla niemowląt

Wybierając kosmetyki dziecięce należy kierować się potrzebami delikatnej skóry najmłodszych, która ma tendencję do podrażnień i alergii. Dlatego właśnie tak istotna jest ich najwyższa jakość i naturalny skład.

Jakie potrzeby ma skóra dziecka?

Skóra dziecka, zwłaszcza niemowlaka, jest skórą wyjątkowo delikatną. Dlatego właśnie wymaga starannej pielęgnacji, która pozwoli na stworzenie bariery ochronnej oraz na jej natłuszczenie i nawilżenie. W związku z tym kosmetyki dla dzieci nie powinny zawierać następujących składników:

  • barwników,
  • parabenów,
  • sztucznych zapachów,
  • alkoholu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na skład kosmetyków dla noworodka, ponieważ produkty o gorszym składzie, zawierające niedelikatne substancje, mogą wywołać reakcję alergiczną lub podrażnienie skóry. Kosmetyki dziecięce powinny być hipoalergiczne, co zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort dziecka.

kosmetyki dla dzieci

Jakich kosmetyków dla dzieci warto używać?

Wybierając kosmetyki dziecięce warto kierować się zarówno aktualnymi potrzebami naszego dziecka jak i warunkami atmosferycznymi. Jeśli chodzi o kosmetyki dla noworodka (https://www.cocolita.pl/dla-mamy-i-dziecka), najbardziej potrzebne w wyprawce okazują się być łagodne środki myjące przeznaczone do pierwszych kąpieli oraz produkty do pielęgnacji i ochrony skóry, takie jak maść na odparzenia, która chroni i zapewnia regenerację, krem ochronny do twarzy tworzący barierę przed czynnikami zewnętrznymi i chusteczki nawilżane ułatwiające utrzymanie higieny.

Wśród kosmetyków dla dzieci warto wspomnieć również o kremie przeciwsłonecznym. Naturalny i delikatny krem nie tylko chroni delikatną skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również ją nawilża. Po kąpieli przydadzą się natomiast balsam lub krem pielęgnujący oraz natłuszczająca oliwka.

Im dziecko staje się starsze, tym jego skóra jest mniej delikatna, dlatego można później sięgać po kosmetyki przeznaczone dla osób starszych, zawierające więcej składników czy z intensywnymi zapachami. Warto angażować dzieci w wybór kosmetyków, wtedy zdecydowanie chętniej będą po nie sięgać!