Kosmetyki

Z jakich rodzajów pudrów możemy wybierać?

puder Ecocera bambusowy

Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór pudrów do twarzy. Powoduje to, że decyzja, jaki z nich zakupić, jest wyjątkowo trudna. Jakie rodzaje zatem mamy do wyboru?

Puder w kulkach

Puder w kulkach jest to rodzaj pudru składające się z wielu różnobarwnych kuleczek, które po pociągnięciu pędzlem, składają się na jeden kolor. Do nakładania tego pudru najlepiej jest wykorzystywać duży, gruby pędzel.

Puder prasowany

Jest to niezbędnik w każdej damskiej torebce. Najwygodniejszy w użyciu. Najbardziej uniwersalny będzie puder transparentny, gdyż nie nadaje on koloru, ale bardzo dobrze matuje. Nie wymaga pędzla, gdyż można aplikować go puszkiem dołączanym do opakowania Puszek taki warto jest od czasu do czasu uprać. Pozwoli to uniknąć rozwijania się bakterii.

Puder sypki

Puder ten z powodzeniem może zastąpić prasowany, ale jest mniej wygodny w aplikowaniu. Jest lekki i bardzo dobrze wiąże się z podkładem, dzięki czemu długo utrzymuje się na twarzy.

Puder mineralny

Jest coraz popularniejszy na rynku. Składa się wyłącznie ze składników mineralnych, więc nie zatyka porów.

Puder bambusowy

Wciąż mało znany, ale mający wiele cennych właściwości. Puder bambusowy jest matujący, a dodatkowo pielęgnuje skórę i reguluje działanie gruczołów łojowych.